Jdi na obsah Jdi na menu
 


Místa v Allagaësii

Carvahall
Vesnice v údolí Palancar, má kolem třista obyvatel. Tuto vesnici nechal založit Král Palancar, nebo nějaký jeho potomek, ještě dodnes jejich královská krev koluje v žilách zdejších obyvatel. Vesnice má hostinec a kováře, ale to jen díky tomu, že vesnicí přes zimu chodí lovci kožešin. Dvakrát do roka, na jaře a na podzim, jezdí do Carvahallu obchodníci, aby prodali věci potřebné na následující období a vykoupili nepoteřbné věci pro vesničany, nebo přebytečnou úrodu.

V Carvahallu vyrůstal Eragon, synovec Gera. Když našel dračí vejce v Dračích horách zpečetil tak osud celé vesnice ať nechtíč. Od té doby se do Carvahallu sjížděli královy přisluhovači a vojáci, až nakonec Rroran, Eragonův bratranec a syn Gera, obyvatele vesnice převedl přes Dračí hory do Nardy a pak po moři až do Surdy. Vojáci celou vesnici vypálili a tím i zanikla.

Dras-Leona
Jedno z největrsích měst Království, ležící na jihu Království u jezera Leona, podle kterého má své jméno. Je postaveno velice neuspořádaně a žije zde lůza celého Království, pouze ve středu města, kde stojí palác Marcuse Tábora, vládce Dras-Leony, a velká katedrála přisluhovačů Helgrindu, žijí bohatí občané.

Eragon zde také nějakou dobu přebýval v hostinci U Zlaté koule, když pátral po ra'zacích. Ti, ale Eragona vypátrali dřív a přepadli ho v katedrále, odkaď jen se štěstím vyvázl. Ještě větší štěstí potřeboval k tomu, aby mohl z města s Bromem uniknout, to se mu podařilo, když si kouzlem podržel hlavní bránu.

Gil'ead
Jedno z velkých měst Království, ale spíš než město, slouží Gil'ead jako velké kasárny pro Galbatorixovu armádu. Dále jsou zde pouze vězení pro Galbatorixovi odpůrce. Leží na severu Království u jezera Isenstar.

Právě zde drželi Aryu a později Eragona, který ji vysvobodil a setkal se tu poprve se Stínem jménem Durza.

Tarnag
Trpasličí město na východě Beorských hor, narozdíl od jiných měst, je toto město na povrchu. Město je terasovité a na samém vrcholku stojí Celbedeil. Což je svatyně a chrám trpaslíků v kterém jsou sochy všech trpasličích bohů a velký obraz dějin Allagaësie, který je dlouhý stovky metrů. Je udělán z glazury tudíž se s časem nemění. Ve městě žije několik klanů Durgrimst Feldunost, Durgrimst Quan, klan jehož členové působí jako služebníci a poslové bohů v Celbedeilu. Durgrimst Ragni Hefthym, Stážci řeky, vládnou Tarnagu. Durgrimst Az Swekdn rak Anhuin, klan který též žije v Tarnagu.

Tronjheim
Trpasličí město ve tvaru hory. Je vysoké přes jednu míli a na samém vrcholku nad Isidar Mithrim, Hvězdným safírem, leží sluj vybudována pro pobyt draků. Tronjheim leží uprostřed velkého kráteru sopku Farthen Dur, která leží v Beorských horách. Celé město je vybudováno z mramoru, je postaveno tak, aby se sem vešel celý trpasličí lid v případě nebezpečí. Proto většinu času je Tronjheim skoro úplně prázdný, v mnoha patrech nikdo nežije. V Tronjheimu žije král trpaslíků a když zde byli ukryti Vardenové, přebýval zde i vůdce vardenů.